Частина 1

Цикл публікацій «10 перегонів, які варто переглянути»

Вітрильний спорт і вітрильні перегони – дуже цікаве видовище. Сучасні тенденції такі, що організатори виставляють дистанції олімпійських або старт і перший знак океанських перегонів якомога ближче до глядачів.
Телебачення ж, не стоїть осторонь від процесу і веде прямі трансляції, передаючи картинку як з кокпіту яхти гонщиків олімпійської програми, так і з борта яхт океанських і навколосвітніх перегонів. Завдяки телебаченню, ми маємо можливість бути свідками того, що відбувається безпосередньо “зсередини” з максимальним ефектом присутності, і завжди можемо переглянути в запису найцікавіші та драматичні моменти гонок світового рівня.

Отже – топ десять гонок і гоночних ситуацій за версією Київського Гоночного Яхт-клубу, які варто переглянути ще раз. Тим більше, що вимушені канікули і самоізоляція дарують нам масу вільного часу.

Ми поділили весь матеріал на 5 публікацій, щоб ви могли детально ознайомиться з кожною гонкою.

Золота медаль на Олімпійських іграх в Ріо 2016 Сантьяго Рауль Ланхе та Сесілії Карранса Саролі (Аргентина) після двох пенальті в медальній гонці в класі Nacra 17 Mixed

Стерновий цього, мабуть, одного з найбільш швидкісних і атлетичний снарядів, маючи за плечима призові місця на Олімпійських Іграх, переміг смертельну хворобу і повернувся у великий спорт для того, щоб вийти на головний старт свого життя і виграти, не дивлячись ні на що.

Сантьяго Ланхе є справжньою легендою вітрильного спорту. До Олімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро він брав участь у шести Олімпіадах у складі збірної команди Аргентини: 1988, 1996, 2000, 2004, 2008 і завоював дві бронзові медалі в класі «Торнадо» з шкотовим Карлосом Еспінол (2004 і 2008). Крім того, двічі брав участь в навколосвітній регаті Volvo Ocean Race.

У 2015 році спортсмену був поставлений діагноз – рак лівої легені. Після проведеної операції вже через місяць Ланхе приступив до тренувань з підготовки до Олімпіади 2016.

Перед медальною гонкою аргентинський екіпаж був лідером, але невеликий відрив від суперників вимагав гарного фінішу в медальній гонці.

Однак відразу після старту команда Аргентини отримує пенальті за порушення правил. Виконавши покарання, аргентинці опиняються на останній позиції, що залишає їх за межами олімпійського подіуму. Здавалося б, все втрачено, але на першому попутному відрізку дистанції Сантьяго і Сицилія покращують свою позицію з останньої до п’ятої. В кінці другої лавіровки аргентинці вже 3-ті. Але друге за гонку порушення правил аргентинцями і пенальті на огинанні верхнього знаку знову відкидає поза призову трійку. Зробивши все можливе і неможливе на останньому відрізку дистанції, аргентинський екіпаж фінішує 6-м в медальній гонці і Сантьяго Рауль Ланхе та Сесілія Карранса Саролі завойовують золоту медаль в змішаному класі «Nacra 17». Сантьяго на той момент було 54 роки!

Сини Сантьяго Ланхе Клаус Ланхе і Яго Ланхе також, як і батько, брали участь в олімпійській регаті в Ріо-де-Жанейро і посіли 7-е місце в класі «49er».

Подивіться повну драматизму медальну гонку

Історія Сантьяго Ланхе – це приклад того, як сила духу, фокусування на цілі і величезна праця творять чудеса. Про Сантьяго Ланхе був знятий документальний фільм «Перемогти рак і виграти Олімпіаду»

«Матч-рейс» між Tom Slingsby (Австралія) і Pavlos Kontides (Кіпр) під час медальній гонки на London 2012 Olympics

Найчастіше, доля олімпійської медалі вирішується на “дуелі” двох (іноді більше) головних претендентів, причому, як правило, в останній гонці олімпійської регати. І це завжди яскраве видовище боротьби характерів. Тим більше, в такому демократичному і атлетичному класі-одиночці як Laser.

Така ситуація склалася на Олімпіаді в Лондоні 2012. Перед медальною гонкою тільки два яхтсмена могли претендувати на олімпійське золото – це австралієць Tom Slingsby і кіпріот Pavlos Kontides. Причому Tom Slingsby мав перевагу в 14 очок, а значить, йому для перемоги достатньо було прийти в медальній гонці краще за Pavlos Kontides. Австралієць бере кіпріота під контроль ще до старту, не дає відірватися всю гонку і справляється з поставленим завданням: Tom Slingsby – олімпійський чемпіон 2012 у класі Laser.

Відео фінальної гонки Олімпійських Ігор 2012 в Лондоні в класі Laser