Частина 3

Цикл публікацій «10 гонок, які варто переглянути».

Пропонуємо вашій увазі нову порцію найдраматичніших і найцікавіших гонок, які варто переглянути.

Олімпійські ігри – найважливіші змагання в житті кожного спортсмена. Тому загострення пристрастей тут зашкалює. Тим більше якщо це фінальний старт змагань.

У цій частині брочинг австралійської команди в класі Elliot 6M під час Олімпіади 2012 в третьому матчі Gold Final, який коштував їм втрати олімпійського золота та медальна гонка в класі 49er на Олімпійських Іграх 2008 в Китаї в непростих погодних умовах, під час якої лідери змінюються напротязі всієї гонки і доля олімпійського золота незрозуміла до самого фінішу.

Брочинг австралійської команди в класі Elliot 6M під час Олімпіади 2012 в третьому матчі Gold Final коштував їм втрати олімпійського золота

Матч-рейс – дуельні гонки, мабуть, одна з найбільш видовищних дисциплін вітрильного спорту. Найчастіше всього одна помилка команди може коштувати  доволі суттєво.

У Золотому Фіналі Олімпійських ігор 2012 в класі Elliot 6M зустрілися команди Австралії та Іспанії. У фіналі матчевих перегонів екіпажі змагаються до трьох перемог. Австралійки зайшли в фінал лідерами регати. Після двох гонок рахунок був 1: 1.
У третьому матчі австралійки обігнали іспанок на повному курсі, але не впоралися з керуванням, потрапили в брочинг, при цьому рульова випала з човна. Кілька хвилин знадобилося команді, щоб витягнути рульову на борт. Гонка була програна.
Четвертий матч австралійкам вдалося виграти і якби вони виграли третю гонку, то стали б олімпійськими чемпіонками. З урахуванням програної третьої гонки рахунок став 2: 2. П’ята гонка закінчилася впевненою перемогою іспанок. Фінальний рахунок фіналу 3:2 на користь команди Іспанії.
Таким чином, брочинг австралійської команди під час Олімпіади в Лондоні 2012 в третьому матчі Gold Final жіночого матч-рейсу в класі Elliot призвів до втрати ними олімпійського золота.
У своєму інтерв’ю стернова іспанського човна, коли її запитали, як їм вдалося перемогти, сказала: «Я думаю, секрет в тому, що ми ходили з більшою концентрацією і спокоєм, а фаворити відчували тиск. Коли ми готувалися до п’ятого матчу наш тренер Тоні Отеро, сказав нам: «Поставтеся до гонки, як до тренувального дня».

Відео Гранд Фінала починаючи з 3-го матчу в класі Elliot на Олімпіаді 2012

 

Медальна гонка в класі 49er на Олімпійських Іграх 2008 в Китаї в непростих погодних умовах

Перед медальною гонкою в класі 49er на Олімпіаді 2008 в Китаї шість з десяти екіпажів, які потрапили до фіналу, теоретично могли стати олімпійськими чемпіонами (це данці, іспанці, німці, італійці, австралійці та американці).
В цей день в затоці Фушан був свіжий вітер 15-20 вузлів з сильними поривами і дощем. Коли почалася медальна гонка в класі 49er, погода ще більше погіршилася, а вітер посилився.
Драма почалася ще до початку гонки, коли датський екіпаж Warrer і Ibsen, що знаходився на першій позиції перед медальною гонкою, перекинувся і зламав щоглу, поки готувався до гонки. У цей момент надія на золоту медаль для датської команди, здавалося, зникла повністю.
У відчайдушній спробі взяти участь в гонці вони повернулися в марину і поспішно озброїли човен хорватської команди, яка не потрапила до фіналу. Данці повернулися на гоночну дистанцію вже на хорватському човні і перетнули стартову лінію через 3 хвилини 56 секунд після сигналу «старт відкритий» – всього за 4 секунди до закінчення контрольного часу!
Данці були лідерами перед медальною гонкою, маючи невеликий запас очок, але для того, щоб виграти олімпійську медаль, їм потрібно було прийти як мінімум 7-ми. Та на момент старту данців, весь флот був уже далеко попереду.
Гонка «49er Medal Race» почалася при дуже поривчастому сильному вітрі з великими хвилями і проливним дощем, що погіршувало видимість. Майже відразу після старту перекинувся іспанський екіпаж. Лідером гонки стали французи. Вони першими огинають верхню марку, ставлять генакер і … перевертаються. Лідерами стають німці, але незабаром теж перекидаються, поступаючись лідерством англійцям, які теж перекидаються …

 

Лідери змінюються всю гонку. Доля олімпійських медалей незрозуміла до самого фінішу.
В результаті першими фінішували іспанці, за ними німці і третіми англійці, четверті – італійці, п’яті – французи, шості – австралійці і сьомі – данці!
Датському екіпажу не тільки вдалося наздогнати флот в цих непростих погодних умовах, але і виконати поставлене завдання – фінішувати не гірше 7-го місця на човні, з яким вони були зовсім незнайомі.
Данці вже раділи перемозі, але іспанська команда опротестувала їх за зміну човна. Слухання протесту тривало до пізньої ночі, і рішення журі було остаточно оголошено незабаром після півночі – протест проти команди Данії відхилений – данці чемпіони Олімпійських ігор 2008 в Китаї.
Треба відзначити, що шкотовий датської команди Martin Kirketerp Ibsen мав тільки одне око, і він міг би брати участь у параолімпійський програмі. Однак, незважаючи на це, йому вдалося завоювати олімпійське золото. Це зайвий раз доводить доступність вітрильного спорту для всіх, хто не дивлячись ні на що хоче домогтися високих результатів.

Відео медальної гонки в класі 49er на Олімпіаді 2008 в Китаї