Частина 4

ЦИКЛ ПУБЛІКАЦІЙ «10 ГОНОК, ЯКІ ВАРТО ПЕРЕГЛЯНУТИ».

У сьогоднішній добірці гонок і гоночних ситуацій, які варто переглянути ще раз протистояння Бена Ейнслі і Роберта Шейда на фінальній гонці Олімпіади 2000 в Сіднеї. А також 2 секуди програні на фініші командою Alinghi в матчі фіналу 32-го Кубка Америки з командою Team New Zealand, які вирішили долю Кубка.

Фінальна гонка Олімпіади 2000 в Сіднеї: Ben Ainsle (Великобританія) проти Robert Scheidt (Бразилія)

Протистояння цих двох титулованих спортсменів в класі Laser тривало досить довго.
Так на Олімпіаді 1996 в Атланті у фінальній гонці Роберт Шейдт «виштовхав» Бена Ейнслі на фальстарт. Обидва човни були дискваліфіковані, але Шейдту вистачило запасу очок, щоб виграти олімпійську медаль.
На олімпіаді 2000 року в Сіднеї Бен Ейнслі дуже хотів взяти реванш.

Як і на попередніх олімпійських іграх перед фінальною гонкою сіднейської Олімпіади знову тільки Бен Ейнслі (Великобританія) і Роберт Шейдт (Бразилія) могли претендувати на олімпійське золото. Бразилець мав досить великий запас в 9 очок. Щоб перемогти у англійця було дві опції: прийти першим, але в цьому випадку бразилець повинен був бути на фініші аж 10-им або гірше, або зупинити бразильця і змусити його прийти 21-м або гірше. За порадою тренера Джона Дербішира, Ейнслі вирішив, що намагатися обіграти Шейдта на 10 місць у фінальній гонці було б занадто ризиковано і найкращим рішенням було б спробувати «опустити» Роберта вниз по флоту.
Ще до старту фінальної гонки почалася справжня дуель двох гонщиків. Ейнслі спонукав Шейдта зіткнутися з ним прямо перед стартовим сигналом, змусивши бразильця зробити штрафний оберт на 720 градусів.
Далі Ейнслі продовжує тримати Шейдта під контролем, а Шейдт намагається вирватися. За лавіровку вони зробили напевно 30 або більше одночасних поворотів оверштаг і їх синхронність була настільки ідеальною, що здавалося, що два човни намагалися діяти в унісон.

На прикінці гонки Шейдту вдалося вирватися з під контролю, наздогнати флот та закріпитися на 22-му місці. Якби він дістався до 21-го, він міг би виграти золото.
Але перипетіями на воді все не закінчилося. На березі обидва спортсмени подали протест на порушення правил з боку опонента. Через п’ять годин після закінчення гонки Шейдт був дискваліфікований протестовим комітетом, і перемога Ейнслі була підтверджена.

Подивіться відео цієї надзвичайної гонки.

Фінал 32-го Кубка Америки Team New Zealand проти Alinghi.

Team New Zeland лідирує, але до фінішу їм треба виконати пенальті. Вирішують зробити це прямо перед фінішем та програють Alinghi 2 секунди!
Кубок Америки – найдавніший і найпрестижніший трофей в вітрильному спорті. Це одночасно боротьба сучасних технологій і найвищої спортивної майстерності. Спостерігати за перегонами Кубка завжди цікаво, особливо, якщо це фінальні гонки.
У фіналі 32-го Кубка Америки зустрілися команди Team New Zealand та Alinghi. Гонка почалася з досить агресивних передстартових маневрів з боку обох човнів. На першому лавіруванні Alinghi лідирує і огинає навітряну марку на 7 секунд попереду Team New Zealand. На повному курсі під спінакером новозеландці наздоганяють і обганяють швейцарців, і у нижніх воріт Team New Zealand обходить першою лівий знак, а Alinghi – правий на 14 секунд позаду. Team New Zealand бере Alinghi під контроль, але з кожним поворотом оверштаг Alinghi скорочує відстань. При черговому сходженні Team New Zeland, йдучи на лівому галсі, увалює і пропускає Alinghi, що йде на правому, але недостатньо, щоб пройти чисто. Alinghi подає протест, а судді присуджують Team New Zealand пенальті. Тепер до фінішу новозеландцям треба виконати штрафний розворот.
Team New Zealand огинає на фінальній ділянці верхній знак на 12 секунд позаду Alinghi та на фінальній ділянці йде другою. Перед самим фінішем вітер стихає і змінює напрямок на 120 градусів. Новозеландці першими майнають спінакер та виявляються ближче до нового вітру. У той же час Alinghi залишається практично нерухомою з підвітру. Новозеландці вириваються вперед, але до фінішу їм ще треба виконати штрафний оберт.

Team New Zealand вирішує виконати покарання, але робить це на занадто великій відстані від фінішної лінії, при виконанні маневру знижує свою швидкість не встигає розігнатися і дозволяє Alinghi протиснутися до фінішу і фінішувати на 2 секунди раніше.
Нижче відео гонки цієї драматичної гонки і 3D анімація фінішу.