Як стати незамінним членом екіпажу

У когось з вас вже є дружній екіпаж, дехто знаходиться у пошуках «своєї» команди, проте не зважаючи на рівень та досвід, ми впевнені, що в цій статті ви знайдете корисну інформацію.

Дотримуйтесь наших порад і ви гарантовано будете бажаним членом у будь-якому екіпажі.

1. Перед виходом з дому продивіться декілька сервісів з прогнозу погоди. Ви повинні знати не тільки температуру та ймовірність опадів, але і характер вітру (напрямок, сила).

2. Беріть на яхту тільки дійсно необхідні та зручні речі по погоді.


Зручні та дійсно необхідні речі для яхтингу ви можете знайти в магазині Sail Shop

3. Візьміть за правило, завжди мати з собою нитки для «колдунців», годинник з таймером або секундоміром, ізоляційну стрічку та ніж. Більш детальний список необхідних речей на яхті тут.

4. Підтримуйте хорошу фізичну форму не залежно від обов’язків своєї позиції в екіпажі.

5. Не забувайте брати на яхту воду, дещо перекусити (з оглядом на команду) та за необхідностю – крем від сонця.

6. По можливості вивчайте (як теоретично, так і практично) особливості кожної ролі в екіпажі. Намагайтеся бути універсальним членом команди.

7. Візьміть за правило приїздити в яхт-клуб трохи раніше, щоб ретельно підготувати човна до тренування або змагань.

8. Спочатку своє – потім все інше. Якщо ви побачили, що хтось зробив помилку або недостатньо добре виконав свою роботу – скажіть йому про це. Але перед цим, впевніться, що свій обсяг задач ви виконали у повній мірі.

9. Не чекайте вказівок від інструктора або капітана. Якщо справа йде про базові речі, такі як не зав’язанний вузол або мотузка у воді, просто швидко зробіть і поверніться на свою позицію.

10. Адекватна ініціатива. Якщо ви хочете виконати якісь дії, що не входять до списку ваших прямих обов’язків, перед тим як щось зробити скажіть про це шкіперу.

11. Крен, диферент яхти та правильна посадка. Переміщайтеся плавно та обережно (три точки опору). Слідкуйте, щоб не було черезмірного креіну як навітер, так і підвітер. Намагайтеся сидіти плечем до мачти, колені разом та упирайтесь стопами в спеціальні упорі, що є на палубі.
Про мистецтво відкріну ми писали тут

12. Залишайтесь зосередженим. Навіть знаходячись на позиції, що пов’язана з довгим періодом бездіяльності, ви повинні слідкувати за вітром і за тим, що відбувається. Завжди будьте готові до будь-якого маневру. Привчайте себе аналізувати дії суперників, звертайте увагу на те, як вони налаштовують вітрила (особливо, лідери). Це не тільки збагачує ваш досвід, але й допомагає знайти помилки на вашому човні (якщо такі є).

13. Будьте спокійним та врівноваженим. Якщо ви не погоджуєтесь з рішенням, прийнятим тактиком або рульовим, не дозволяйте собі негативних коментарів, особливо під час перегонів. Акцентуйте увагу на виконанні своїх обов’язків.

14. Зберігайте позитивний настрій та почуття гумору. У випадках невдач нагадуйте собі та команді, що негативний досвід – теж досвід. І як би ви не прагнули перемоги, не забувайте – це не справа всього вашого життя , це лише вітрильні перегони.

15. Робота над помилками. Незалежно від результатів, візьміть за правило – після приходу з води збиратись командою на брифінг. Лаконічно та без емоцій обсудіть: що було зроблено правильно, що ні; як недопускати подібних помилок; над чим необхідно попрацювати на тренуванні, тощо.